1951

Zakladateľom spoločnosti je pán Pierre Fabre. Tento farmaceut, vizionár a vášnivý botanik kúpil lekáreň vo svojom rodnom meste Castres.

1959

V malom laboratóriu svojej lekárne sa zaoberal výskumom a vývojom prvého liečivého prípravku Cyclo 3 Fort – venotonikum, ktorého hlavná účinná látka sa extrahuje z rastliny Ruscus aculeatus. Príroda je tak prvým a hlavným dodávateľom.

1962

Zrodenie laboratórií

Na základe svojho počiatočného obchodného úspechu a vrodeného podnikateľského ducha sa pán Pierre Fabre rozhodol spojiť svoje povolanie-farmáciu s jeho vášňou-botanikou. Tak vznikli Laboratóriá Pierre Fabre. V jednej budove tak pôsobili prví zamestnanci pracujúci na výskume a tiež výrobe. Postupne do portfólia čerstvo vytvoreného laboratória pribúdali nové lieky na predpis.

1965

Klorane vlasová starostlivosť otvorila novú éru dermokozmetiky predávanú výlučne v lekárňach.

Toto bol rozhodujúci okamih v histórii spoločnosti, ktorý vyjadril túžbu pána Pierra Fabreho postarať sa o každého jednotlivca „od zdravia po krásu“. Podľa jeho názoru výrobky na pokožku a vlasy si vyžadujú rovnakú prísnosť ako liečivá.

1975

Spoločnosť Pierre Fabre Laboratories zakúpila hydroterapeutické centrum v Avène-les-Bains, malej dedinke v prírodnom parku Haut Languedoc.

Pán Pierre Fabre sa pustil do dlhoročného výskumu vody, aby odhalil tajomstvá tejto zázračnej vody a bol schopný vedecky preukázať jej liečivé vlastnosti.

1990

Založenie Dermatologických laboratórií Avène a uvedenie na trh značky Eau Thermale Avène.

Značka Eau Thermale Avène sa stala špecialistom pre citlivú pokožku. Počnúc fenomenálnym úspechom termálnej vody v spreji sa vyvinuli ďalšie rady značky a výrobky sa  začali vyvážať do Európy, Ázie, USA a Afriky.

1999

Počas výletov do subsaharskej Afriky bol pán Pierre Fabre svedkom mimoriadne zložitých situácií v oblasti zdravotnej starostlivosti: distribúcie neúčinných alebo falšovaných liekov na predpis, nevhodných zdravotníckych zariadení, nedostatku lekární a zdravotníckeho personálu atď. „Zo všetkých nerovností je nerovnosť v poskytovaní zdravotnej starostlivosti najhoršia, “povedal. Pán Pierre Fabre založil Nadáciu, ktorej cieľom je zvýšiť rozvojovým krajinám prístup k liekom a k vysoko kvalitnej zdravotnej starostlivosti. V roku 1999 bola Nadácia PIERRE FABRE uznaná za verejný záujem

2009

Zahájenie výroby sterilnej kozmetiky

Laboratóriá Pierre Fabre  vyvinuli systém patentovaného úzaveru tzv. DEFI. Vďaka tomu zostáva dermokozmetika sterilnou po celú dobu používania a je vyrobená bez použitia akýchkoľvek konzervačných látok. Tento systém zamedzuje akémukoľvek riziku mikrobiálnej kontaminácie aj pri dlhodobom používaní.

2010

Po tragickej explózii v závode AZF, pán Pierre Fabre okamžite reagoval na žiadosť starostu Toulouse Philippe Douste-Blazyho o pomoc, ktorý chcel poškodenému miestu vdýchnuť nový život. Obaja muži sa dohodli, že tam postavia globálne centrum unikátnosti, venované boju proti rakovine. Oncopole bol otvorený v roku 2010 a je v ňom hlavné inovačné centrum Pierra Fabreho.  Pokrok v boji proti rakovine sa zrýchlil.

2013

Pán Pierre Fabre prenecháva svoju spoločnosť nadácii aby zaručil budúcnosť spoločnosti a zabránil finančným špekuláciám. Pán Pierre Fabre daroval všetky svoje podiely rovnomennej nadácii, ktorá bola v roku 1999 uznaná za verejný záujem. Toto bolo posledné altruistické a inovatívne gesto vizionárského podnikateľa, ktorého celý život formovali jeho humanistické hodnoty pre pacientov a domovský región.

2018

V roku 2015 spoločnosť Pierre Fabre podpísala medzinárodné partnerstvo so spoločnosťou Array BioPharma, americkou biotechnologickou spoločnosťou so sídlom v Boulderi v štáte Colorado. Cieľ: vyvinúť a uviesť cielenú onkologickú terapiu kombinujúcu dve molekuly novej generácie. Na konci roku 2018 Európska komisia vydala povolenie na uvedenie tejto novej liečby na trh pre dospelých pacientov trpiacich pokročilým melanómom.

2021

TriAsorB

Po 20-tich rokoch výskumu prichádzajú Laboratóriá Pierre Fabre s novým slnečným filtrom. Na základe toho najlepšieho z prírody vytvorili Laboratóriá Pierre Fabre prvý slnečný filter inšpirovaný prirodzenou fotoprotektívnou silou melanínu: TriAsorB ™.

Tento inovatívny slnečný filter poskytuje ultra široké spektrum ochrany pred

UVB – krátke UVA – dlhé UVA – modré svetlo.